ban5

 Turysto! Szanuj środowisko!

 
turystoszanujsrodowisko
Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata w Niepublicznej Szkole w Pieszycach. Tym razem uczniowie naszej szkoły oczyszczali swoje najbliższe otoczenie zachęcając innych do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. Starali się zrozumieć, w jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze. Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę?

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w programie „Mały Mistrz”

 

Początek września to nie tylko smutny powrót do szkoły i obowiązków. Na uczniów naszej szkoły czeka w tym roku niebywała atrakcja. Dzięki zaradności władz Stowarzyszenia Nauczyciele Dzieciom uczniowie klas pierwszych wezmą udział w programie „Mały Mistrz”, którego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Już teraz do szkoły trafił sprzęt sportowy wysokiej klasy, który będzie wykorzystywany podczas zajęć wychowania fizycznego. Jako, że program jest cykliczny w kolejnych latach planowane lekcje pływania warsztaty wyjazdowe prowadzone przez mistrzów sportu.

Więcej o programie można dowiedzieć się na jego stronie domowej

malymistrz

"Bezpieczna droga do szkoły"

 

W pierwszym tygodniu września naszą szkołę odwiedzili strażnik miejski z policjantami, którzy w klasach młodszych przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpieczna droga do szkoły” Dzieci brały czynny udział w zajęciach. W nagrodę mogły zasiąść w policyjnym radiowozie, co dla niektórych chłopców było nie lada atrakcją.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2014 / 2015

 

Wrzesień powitał nas deszczową pogodą, jednak w naszej szkole atmosfera była jak zwykle pełna serdeczności. Pani Dyrektor podczas uroczystego apelu inaugurującego rok szkolny 2014/2015 ciepło powitała wszystkich obecnych. Przedstawiła nową kadrę nauczycielską i krótko omówiła plan pracy na najbliższe miesiące. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów, a szczególnie witamy tych, którzy próg naszej szkoły przekroczyli pierwszy raz! 

Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego

 

dzwonek (z biala ramka)

 

 

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 01.09.2014 o godzinie 9:00 poprzedzona Mszą Świętą o godzinie 8:00

 

 

 

 

Kursy gimbusa:

I kurs ranny:

7:20 Pieszyce - Biedronka

7:25 Pieszyce - Netto

7:30 Piskorzów - Dorotka

7:32 Piskorzów - plebania 

7:35 Piskorzów - przystanek 

7:37 Piskorzów Dolny

7:42 Bratoszów - sala

7:43 Bratoszów - drugi przystanek - staw

7:48 Pieszyce Dolne

 

Taksówka dowożąca dzieci do szkoły:

Wyjazd do szkoły o 7:50.

Powrót ze szkoły po apelu ok. 10:30.

 

 

 

 

 

autobus

 

Dzieci wracają po apelu II kursem gimbusa ok. 10:30 (spod szkoły -> Pieszyce -> Bratoszów -> Piskorzów -> Pieszyce "Środkowe").

Świetlica szkolna czynna w tym dniu do godziny 13:30. UWAGA! Rodzice odbierają dzieci osobiście! 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa uzyskała tytuł Szkoły w Ruchu nadany przez Ministra Edukacji Narodowej

 

1 września Niepubliczna Szkoła Podstawowa przystąpiła do programu „Szkoła w Ruchu” ogłoszonego przez  Ministra Edukacji Narodowej, którego koordynatorem szkolnym była p. A.Iwachów. Głównym założeniem programu było wzmacnianie kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.
W ramach podejmowanych działań przez NSP na rzecz Roku Szkoły w Ruchu uczniowie klas I-III oraz IV-VI mieli rozszerzony plan lekcji o zajęcia dodatkowe z zakresu piłki siatkowej, SKS, sportowych gier zespołowych oraz zajęć z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Uczniowie podczas tych zajęć uświadamiali sobie, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia, która ukierunkowana jest  na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia. Nauczyciele szkoły w swoich wychowawczych działaniach  profilaktycznych
uświadamiali uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości. Zaplanowane działania w projekcie zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz  opisane we wniosku i przesłane w marcu do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Po dwóch miesiącach oczekiwania na wyniki MEN przyznało Niepublicznej Szkole Podstawowej tytuł Szkoły w Ruchu. To dla uczniów i nauczycieli ogromny sukces podkreślający jak ważną rolę odgrywa ruch w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

 

szkola w ruchu certyfikat

Lista podręczników na rok szkolny 2014/2015

 

Zapraszamy do zapoznania się z listą podręczników na przyszły rok szkolny.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

 

Po dziesięciu miesiącach porannych pobudek o nieludzkiej godzinie i napisaniu niezliczonej liczby sprawdzianów uczniowie naszej szkoły w końcu otrzymali zasłużone świadectwa i rozpoczęli wakacje. Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w promieniach czerwcowego słońca na szkolnym boisku. W tym odświętnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas senator Stanisław Jurcewicz, ksiądz Sławomir Białobrzeski oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Pani dyrektor Dorota Długosz wraz z wychowawcami poszczególnych klas wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w nauce. Odebranie świadectwa na uroczystym apelu było z pewnością wspaniałą nagrodą dla chłopców i dziewcząt, którzy swoją ciężką pracą w trakcie roku szkolnego zasłużyli na gromkie brawa.
Dzień ten był szczególny dla uczniów klasy VI, którzy właśnie opuścili nasze mury, by wyruszyć w dalszą drogę wiodącą przez kolejne etapy edukacji. Z tej okazji szóstoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym znalazło się miejsce i na nostalgię, i na żart.
Drodzy szóstoklasiści, będziemy za Wami tęsknić! Z pozostałymi uczniami mamy zaś nadzieję spotkać się już we wrześniu.

Page 2 of 19