ban5

Apel porządkowy

 

Podczas apelu porządkowego w dniu 26 czerwca 2014 pani Dyrektor oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację danego wydarzenia rozdali dyplomy upamiętniające osiągnięcia i udział w nich naszych uczniów i uczennic. Rozdano dyplomy udziału w Polskiej Akademii Dzieci, Klubie Czterech Żywiołów i w programie Ortografitti oraz za uczestnictwo w konkursach: Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik", Galileo z przyrody (Rafał Kożuch zajął w nim 11 miejsce w kraju) i z historii, z Ekotestu i z Pitagoraska (najlepszymi matematykami w poszczególnych klasach okazali się Martyna Kasprzak w kl. I, Nikola Głuch w kl. II oraz Wiktoria Żurek w kl. III).

Pani Dyrektor podziękowała za zaangażowanie i zachęciła do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.

Kiermasz książek

 

Informujemy, że 25 czerwca w godzinach 11:30-12:30 odbędzie się kiermasz książek dla uczniów klas II-VI. Uczniowie klasy I otrzymują podręczniki nieodpłatnie. 

Nie zabrakło nas na Dniach Pieszyc

 

Tradycyjnie już, w sobotę 14 czerwca 2014r, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej wystąpili na Dniach Pieszyc. W artystycznych prezentacjach wzięli udział: uczennice z oddziału zerowego, Szkolne Koło Wokalne, solistka Karolina Bochen oraz uczennice z klasy V. Wszystkie dziewczyny, które śpiewały i tańczyły, zaprezentowały się pięknie, opanowały tremę i skupiły uwagę licznej publiczności zebranej na boisku stadionu. Gratulujemy!

Nie ma to, jak być dzieckiem!

 

fot. 047

 

Dzień 3 czerwca 2014r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej wyglądał nieco inaczej niż zwykle, a to z prostej przyczyny – świętowano Dzień Dziecka. Obchody rozpoczął szkolny apel, na którym pani dyrektor wręczyła nagrody za bieżące konkursy i zawody, między innymi za udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym KANGUR, za III miejsce w Międzygminnych Zawodach w piłkę siatkową oraz za występ na Festynie w Piskorzowie. W klasach już czekała na dzieciaki niespodzianka – pyszne lody!!! Kolejny moment świątecznego dnia to Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali na sześciu stacjach, na których sprawdzana była celność, siła, precyzja oraz sportowa kondycja. Wszyscy tego dnia byli zwycięzcami, otrzymali nagrody – piękne, kolorowe balony. W jednym momencie na szkolnych korytarzach zrobiło się tak pięknie, jak w bajce.

Artystyczne popisy na festynie w Piskorzowie

 

fot. 052

 

W niedzielę, 1 czerwca 2014r., odbył się tradycyjny już Festyn z okazji Dnia Dziecka w Piskorzowie. Pogoda dopisała, atrakcji dla tych najmłodszych i nieco starszych nie zabrakło: były trampoliny, ślizgawki, kłady, konkursy, zabawy, pyszne ciasto oraz doskonała muzyka. Nie zabrakło występów dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z OP. Wystąpiły: maluchy z oddziału przedszkolnego oraz oddziału zerowego, Szkolne Koło Wokalne oraz uczennica klasy V Karolina Bochen. Dzieci śpiewały, tańczyły, a Karolinka zagrała na skrzypcach utwory Hej, sokoły oraz Biały miś. Brawurowe występy bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa.

Szkolny Przegląd Piosenki Klasowej

 

Szybkim krokiem zbliżają się wakacje… Samorząd Uczniowski, nie mogąc doczekać się dwóch miesięcy beztroskiej zabawy, zorganizował Szkolny Przegląd Piosenki Klasowej. Poszczególne klasy pod okiem wychowawców przygotowały wybraną przez siebie piosenkę należącą do gatunku muzycznego, który wcześniej wylosowali przewodniczący samorządów klasowych.
Przedszkolaki wprowadziły nas w radosny nastrój piosenką z repertuaru dziecięcego, pierwsza klasa swoim Rapem o alfabecie niewiele odstawała od świata mrocznych ulic Detroit, a dzięki klasie drugiej powróciliśmy do naszych folkowych korzeni. Występ trzeciej klasy zapewnił nam podróż na gorącą, rozbujaną rytmami reggae Jamajkę, skąd w krainę zadumy zabrała nas klasa czwarta brawurowym wykonaniem piosenki z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa. Piąta klasa wprowadziła nas w entuzjastyczny, charakterystyczny dla ska nastrój. Ostatnim akcentem muzycznym był energetyzujący występ klasy szóstej, która udowodniła, że z charyzmatycznym wokalistą i roztańczonym chórkiem nawet disco polo nie jest takie złe…
Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni słodką niespodzianką. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę!

Wspomnienia z wycieczki klasy VI

 

CAM00385

 

W dniach 13.06-15.06.2014r. klasa VI wraz z wychowawcą p. A.Iwachów udali się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego i Krakowa. Podczas tej wycieczki uczniowie zwiedzali zimową stolicę Polski – Zakopane gdzie podziwiali oryginalny "styl zakopiański" stworzony przez S. Witkiewicza, oparty na zdobieniach i budownictwie ludowym, oraz Kraków, jedno z najstarszych miast Polski o ponad tysiącletniej historii i wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Wycieczka okazała się świetną przygodą, którą uczniowie już po raz ostani mogli przeżyć wspólnie ze swoją klasą.

Zakończenie roku szkolnego 

 

Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza na uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2013/2014 w dniu 27.06.20. Msza Święta o godzinie 8:00, Zakończenie Roku zacznie się o godzinie 9:00. Powrót pierwszym gimbusem około godziny 11. 

W tym dniu oddziały przedszkolne funkcjonują według planu - do 13:00. 

Page 2 of 18