ban5

Z ortografią za pan brat

 

 

18 marca 2014r. uczniowie klasy trzeciej w składzie: Krystian Tułacz, Natalia Sadura, Natalia Szczucka wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pieszycach. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu dyktanda oraz rozwiązaniu rebusów i łamigłówek ortograficznych. Laureatem konkursu został Krystian zdobywając II miejsce. Tym samym przeszedł do następnego etapu, jakim jest Międzygminny Konkurs Ortograficzny w Ostroszowicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Turniej Piłkarski Młodzików

 

 MEDAL

15 marca w Sali Sportowej Zespołu Szkół w Pieszycach odbył się Turniej Piłkarski Młodzików, w którym wzieli udział także piłkarze z naszej szkoły. Zawodnicy i zawodniczki przybyli na zawody z Bielawy, Pieszyc, Dzierżoniowa oraz z Czech: z Bohuslavic i z Novej Paki. W kategorii młodzicy Turniej wygrała drużyna z Novej Paki, drugie miejsce przypadło SKP Bielawianka Bielawa, trzecie wywalczyła nasza wspaniała drużyna Pogoń Pieszyce. W kategorii trampkarze zwycieżyli zawodnicy Pogoni Pieszyce II, drugie zajeła drużyna z Bohuslavic, trzecie zaś Pogoń Pieszyce I.

Zawodnicy uczęszczający do NSP, którzy występowali w barwach MKS Pogoń Pieszyce (młodzicy) to Jakub Hulbój, Kacper Sawicki, Kacper Grochowski i Rafał Kożuch. Ich trenerem jest pan Radosław Drąszczyk.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia (strona Facebook pieszyce.pl) oraz do zapoznania się z szerszą relacją na stronie Pogoni Pieszyce.   

 

Ostatnia wieczerza - oczami dziecka

 

W Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Pieszycach w dniu 31 stycznia 2014r., został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: „Ostatnia Wieczerza – oczami dziecka” którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI składali swoje prace do p. Ireneusza Starościka - koordynatora działań. Etap szkolny konkursu zakończono 12.03.2014, a prace wysłano do głównego organizatora w Łagiewnikach. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki!

 

Żywa lekcja historii

 

CAM00196 CAM00200

 

Dnia 11 marca 2014r. uczniowie NSP w  Pieszycach pod opieką nauczyciela historii udali się na wycieczkę do pieszyckiej Izby Pamięci, aby obejrzeć  wystawę czasową: "Broń starożytna i średniowieczna na Dolnym Śląsku". W czasie pobytu czwartoklasiści z dużą uwagą przysłuchiwali się opowieściom gospodarza wystawy  pana Zdzisława Maciejewskiego o czasach prehistorycznych, które przeniosły człowieka do epoki kamienia łupanego, żelaza i brązu. Na koniec gospodarz oprowadził uczniów po wystawie.

 

W krainie mitów

 

Uczniowie klas IV-VI 10.03 wzięli udział w wycieczce do bielawskiego teatru na spektakl W krainie mitów.  Podczas przedstawienia udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym – grupa teatralna zabrała nas w podróż do świata mitów greckich, utrwalając naszą znajomość związków frazeologicznych, które zawdzięczamy starożytnym, rozśmieszając jednocześnie młodych widzów humorystycznymi dialogami i motywami czerpanymi z kultury popularnej. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję doświadczyć podróży w czasie dzięki magii teatru.

 

 

Stypendiada wczesnoszkolna

 

W dniach od 3 do 11 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Projekt Stypendialny, którego celem było propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania, popularyzacja twórczości wybranych pisarzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, dostarczanie dzieciom możliwości wykazania się wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi.

Ogólnopolskie zmagania uczniów klasy II obejmowały konkurs czytelniczy "I Ty bądź czytelny!",  w którym uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością treści utworów literackich Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka” oraz „Pan Drops i jego trupa”, konkurs ortograficzny "Ortograf", konkurs matematyczny "Plus-Minus" obejmujący zabawy z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 30 oraz  konkurs plastyczny "Kreska", w którym uczestnicy malowali dowolną techniką „Cztery Pory roku”.

Trud, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania zaowocował wysokimi wynikami osiągniętymi przez  dzieci. W konkursie matematycznym Kacper Iwanicki z klasy II  uzyskał wyróżnienie.

 

 Kacper Iwanicki

Wizyta w jednostce wojskowej

 

0logo

Z okazji 15 rocznicy przystąpienia Polski do NATO, w 22 Batalionie Piechoty Górskiej w Kłodzku zorganizowane zostały oficjalne obchody. Uroczysta zbiórka połączona została z dniami otwartymi koszar, które zazwyczaj są niedostępne dla odwiedzających.       

12 marca uczniowie klas II, III i IV przestąpili próg koszar. Każdy uczeń miał okazję wziąć do ręki karabin i zerknąć przez celownik moździerza. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się nauka trudnej sztuki strzelania i celowania z broni palnej na urządzeniu treningowym pod bacznym okiem żołnierzy kompanii wsparcia. Dużym powodzeniem cieszyły się również pojazdy opancerzone, do których każdy mógł wejść i osobiście sprawdzić ich wyposażenie.

 

Dla wielu była to pierwsza przygoda z wojskiem. Wspaniała atmosfera i bardzo dobra organizacja zaowocowała tym, że tego dnia nie tylko chłopcy postanowili zasilić w przyszłości szeregi wojska.

 

 

Uczniowie i wychowawcy klas dziękują dowództwu jednostki oraz p. Łukaszowi Sawce za zaproszenie i możliwość obejrzenia kompleksu wojskowego, zapoznania się z obiektami oraz bazą szkoleniową jednostki. Było nam niezmiernie miło poznać pracę ludzi pełniących na co dzień zawodową służbę wojskową.

Więcej informacji o Batalionie można uzyskać na stronie domowej Batalionu i na stronie Wikipedii.

A więcej zdjęć oczywiście znajdą Państwo w naszej galerii

 

Ferie zimowe już za nami

 

Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z OP w Pieszycach dobrze wykorzystali czas przeznaczony na odpoczynek. Niektórzy byli na wyjeździe zorganizowanym w Nowej Pace, pozostali wolne chwile spędzali w domu lub u rodziny. Szkoła przygotowała ofertę zajęć dla dzieci, które zostały w Pieszycach. Odbył się wyjazd na lodowisko do Świdnicy, a na terenie szkoły: zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe, poranki filmowe dla klas I – III. Niezwykle interesujące okazały się spotkania na tygodniowym kursie tańca, w którym wzięło udział 20 osób. Zakończyły się krótkim pokazem dla rodziców i gości. Chętni uczniowie skorzystali z dodatkowych zajęć z j. polskiego, j. angielskiego oraz matematyki. Jednym słowem nikt nie marnował czasu.

 

Page 2 of 15