ban5

Dzień Pieczonego Ziemniaka

 

21 października w Dniu Pieczonego Ziemniaka w naszej szkole pogoda jak zwykle dopisała. Wszyscy porządkowaliśmy teren wokół budynku szkoły. Niektórzy pierwszy raz mieli w rękach grabie! Była przy tym wspaniała zabawa. Po pracy zjedliśmy ze smakiem pyszne, grillowane kiełbaski i ziemniaki, które przygotował dla nas pan Sebastian.

Wycieczka do biblioteki

 

W dniu 26.09.2014r. klasy I-III uczestniczyły w wycieczce do Biblioteki Miejskiej w Dzierżoniowie. Uczniowie zapoznali się regulaminem panującym w Bibliotece, a także mogli pooglądać różnego rodzaju książeki. Następnie po wysłuchaniu wiadomości dotyczących funkcjonowania biblioteki dzieci weszły  na więżę ratuszową oraz  zwiedzili mennicę i wykonali  własną monetę.

 

DSC 2153

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

konkurs0001

Lekcja patriotyzmu „Śladem dzierżoniowskich pomników”

 

30 września klasa IV odbyła żywą lekcję historii. Pod opieką nauczyciela historii klasa udała się na wycieczkę do Dzierżoniowa. Uczniowie w tym dniu odwiedzili wszystkie pomniki, które upamiętniają ważne dla każdego patrioty wydarzenia z historii Polski. Przy każdym pomniku nauczyciel historii przedstawił uczniom krótki zarys historyczny. Uczniowie pełni zadumy i refleksji z dużą ciekawością przysłuchiwali się opowieściom historycznym.

 

Żywa lekcja historii

 

Widowisko żywej lekcji historii "Czasy Mieszka I" odbędzie się w naszej Szkole 24.10.2014, koszt 3 PLN od ucznia/uczennicy. Prosimy dokonywać wpłat u wychowawców.

Najnowsze akcje naszej Szkoły

 

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia - bardzo prosimy, aby każdy uczeń przyniósł jeden znicz do swojego wychowawcy. Zbiórka trwa do 28.10.2014.  mogila
 dokarmiamy zwierzeta Dokarmiamy leśne zwierzęta - zbieramy kasztany i żołędzie, zbiórka do 30.10.2014.

 

Pomagamy zwierzętom!

 

pomagamy zwierzetom

Dzień Edukacji Narodowej

 

8

 

Dzień 14 października był wyjątkowy, spotkaliśmy się na uroczystym apelu, by wspólnie przypomnieć sobie historię  święta, które obchodzą wszyscy pracownicy szkół oraz uczniowie. Ciekawy program z tej okazji przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Agnieszki Soleckiej –Barbary. Nasze nowe reprezentantki braci uczniowskiej: Karolina Bochen i Wiktoria Żurek w roli prowadzących były bezkonkurencyjne. Nauczyciele z rąk pani dyrektor – Doroty Długosz odebrali nagrody za pracę na rzecz szkoły a wszystkich zgromadzonych zachwycił „Koncert Życzeń” dedykowany pracownikom szkoły, składający się z ich ulubionych przebojów, przy których nawet uczniowie bawili się przednio ( co widać na załączonych zdjęciach).

 

Page 2 of 21