ban5

Jabłko zamiast papierosa

 

To konkurs na plakat antynikotynowy zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż, Powiatową stację Sanitarno-epidemiologiczną w Dzierżoniowie oraz dyrekcję Zespołu Szkół nr 2 im. prof. T. Kotarbińskiego. Nasze utalentowane plastycznie uczennice klasy III: Nikola Ostrowska, Nikola Gołuch oraz Wiktoria Szeliga (do niej należy przedstawiona na zdjęciu praca) zostały w nim wyróżnione i tym samym zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Gratulujemy!

SAM 0321 SAM 0373

Bitwa Taneczna

 

W chłodny, listopadowy czwartek uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Eweliny Iwachów, rozgrzali atmosferę prezentując „taneczną bitwę”. Wszystkie występujące grupy wypadły znakomicie, nie zabrakło elementów humorystycznych. Jednak zwycięzca może być tylko jeden, więc laury przypadły klasie piątej.

Andrzejki


Listopad to także miesiąc „andrzejkowych” wróżb. Tym razem organizacja tego dnia zajęła się profesjonalna firma, która zadbała, by dzieci bawiły się doskonale i poznali jak najwięcej „andrzejkowych” tradycji.

Podziwiamy gwiazdy


Przenośne planetarium dotarło również do Pieszyc. W poniedziałek 17 listopada młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w pokazach zatytułowanych „Dzieci Pana Astronoma” oraz „Olbrzymy i karzełki”. Wiedza zdobyta na w planetarium usystematyzowana została na lekcjach dotyczących postaci Mikołaja Kopernika. Wyjazd tak licznej grupy z naszej szkoły był możliwy dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Nauczyciele-Dzieciom.

 

Bliżej kultury


Pieszycki Przegląd Teatrów to wydarzenie,  w którym z chęcią wzięliśmy udział. W czwartek 20 listopada klasy od 0-V pojechały do pieszyckiego Centrum Kultury na czeskie spektakle Teatru Trzy Po Trzy oraz Teatru Lalek Rolnićka. „Piernikowa chata” dla najmłodszych oraz „Jak Kaćenka Honzę obroniła” zachwyciły naszych uczniów, brawom nie było końca.

Szkoła w projekcie rządowym "Bezpieczna i przyjazna szkoła"

 

Bezpieczna szkola

 

W ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” Stowarzyszenie Nauczyciele-Dzieciom będące organem prowadzącym szkołę, pozyskało środki finansowe na realizację działań w zakresie zwiększenia skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkole. W ramach projektu uczniowie uczestniczyć Niepublicznej Szkoły Podstawowej będą w :

- zajęciach na basenie,

- zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowotnej,

- zajęciach biblioterapii

- zajęciach kinezjologii edukacyjnej

- zajęcia warsztatowe z problematyki emocji

Ponadto zarówno rodzice jak i uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach z dietetykiem.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

 

collage Fotor1110160320

 

Odzyskanie przez Polskę niepodległości było najważniejszą sprawą dla narodu polskiego, który od ponad 123 lat znajdował się pod zaborami. Uczciliśmy ten dzień uroczystym apelem, przygotowanym pod kierunkiem pani Angeliki Iwachów, podczas którego uczniowie obejrzeli animowaną historię Polski. Projekcja zakończyła się mini quizem sprawdzającym wiedzę historyczną naszych uczniów. Wspólnie z gronem pedagogicznym odśpiewano również najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

Dzień Zszarganych Nerwów

 

 

30 października w czwartek odbył się w naszej szkole, będący już tradycją – „Dzień zszarganych nerwów”. Serwowano herbatkę z melisy z pomarańczą, a na drugiej godzinie lekcyjnej przytulając swoje ulubione pluszaki, relaksowaliśmy się na sali gimnastycznej, przy dźwiękach baśni Andersena, czytanych łagodnym głosem Jana Kowalewskiego.

Page 2 of 22