ban5

XV Międzygminny Festiwal Piosenki Klasowej

 

Dnia 09.03.2016 uczniowie klasy 2 i klasy 4 wzięli udział w XV Międzygminnym Festiwalu Piosenki Klasowej.

20160309 104013 20160309 111755

Wspomnienia z ferii

 

clipboard01 img 20160202 085425

 

Dnia 01.02.2016 r. w czasie ferii odbyła się rekreacyjno-sportowa wycieczka na Lodowisko do Świdnicy. Udział wzięło 31 uczniów. Dzieci spędziły czas w miłej atmosferze na sportowo podczas dwugodzinnej zabawy. 
Dnia 2.02.2016 r. w ramach aktywnego wypoczynku organizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową z oddziałami przedszkolnymi, odbyła się wycieczka do kina Cinema 3D w Świdnicy. Starsi uczniowie (klasy IV – VI) obejrzeli film pt. „Gwiezdne wojny – przebudzenie mocy” w systemie 3D. Młodsi uczestnicy wycieczki zobaczyli bajkę pt. „Odlotowa przygoda”. W wyjeździe wzięło udział 60 dzieci.
Wizyta w kinie przysporzyła wiele emocji i wrażeń, zwłaszcza, iż do ostatniego momentu uczniowie nie wiedzieli, jaki film obejrzą - była to bowiem niespodzianka.
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w McDonald’s, na którą wszystkie dzieci niecierpliwie czekały.
03.02.2016 r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Pieszycach  w ramach projektu odwiedzili Piernikarnię Śląską w Niemczy. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z historią małego żywego muzeum, które przywraca pamięć piernikarstwa śląskiego, a także uczestniczyły w warsztatach wypieku pierników.
Kolejną atrakcją dla uczniów podczas ferii w NSP była wycieczka do Zamku Książ, gdzie pod opieką przewodnika uczniowie zwiedzali Zamek i przysłuchiwali się opowiedzianej przez przewodnika baśniowej legendzie. To była żywa lekcja historii, podczas której dzieci doznały wielu wrażeń.

Warsztaty z wężami 

 

sam 4702 sam 4682
 

 

1 marca 2016 w naszej szkole odbyły sie warsztaty na których zaproszony pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opowiadał uczniom o życiu tych gadów. Była to niezwykle interesująca żywa lekcja przyrody, gdyż uczniowie mieli okazję poobcować z tymi zwierzętami. Jak bardzo emocjonujace dla dzieci było to wydarzenie można (wkrótce!) obejrzeć w galerii zdjęć. 

 

sam 4683 sam 4688

Dzień Drzwi Otwartych 

 

25 lutego odbył się dzień drzwi otwartych podczas którego rodzicom sześciolatków przedstawiono zmiany, jakie następują w polskiej oświacie od nowego roku szkolnego. Dla najmłodszych przygotowane były zajęcia artystyczne i ruchowe oraz zaprezentowana została lekcja pokazowa w klasie I. Był to dzień pełen wrażeń.  

Pomaganie przez odkręcanie

 

Zachęcamy do udziału w akcji "Pomaganie przez odkręcanie". Nakrętki można przynosić do naszej szkoły, a my przekażemy je fundacji "Bliżej szczęścia". 

 

pomaganie przez odkrecanie   plakat

 

Więcej informacji o akcji pod tym odnośnikiem.

Zaproszenie na inaugurację obchodów Europejskiej Stolicy Kultury


zaproszenie


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w piątek w NSP!

 

W piątek 8 stycznia na 3 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbędzie się finał tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału, a rodziców, ze względu na szczytny cel, prosimy o ewentualne zapewnienie środków finansowych. W tym roku Orkiestra gra na rzecz pediatrii i godnej opieki dla ludzi w podeszłym wieku. 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia gadżetów, które będzie można licytować w piątek:

 

Wycieczki Mikołajkowe

 

Mikołajki w naszej szkole stały się okazją do obdarowanie naszych dzieci prezenami w postaci wycieczek.

Klasa IV pod opieką pani wychowawczyni Dagmary Młot oraz pana Pawła Polczyka wybrała się we wtorek 8 grudnia na wycieczkę do kina. Dzieci obejrzały film "Piotruś Pan. Wyprawa do Nibylandii." Film spotkał się z życzliwym przyjęciem oglądających. Po seansie nasza grupa na życzenie dzieci udała się na lunch do restauracji McDonald's. Pytane przez wychowawczynię i ich opiekuna, dzieci zgodnie uznały wycieczkę za niezwykle udaną. 

Klasa V wraz z panią Angeliką udała się na lodowisko, następnie dołączyła do klasy IV pomagając jej w pałaszowaniu frytek i hamburgerów. 

Klasa VI pod opieką pani Ani udała się aż do Wrocławia na jarmark bożonarodzeniowy, gdzie - jak mówili - mogli podziwiać multum ozdób i pyszności świątecznych, niektóre z nich zaś kupili. 

 

Page 2 of 28