ban5

Jasełka


Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W czwartek 18 grudnia w świąteczną atmosferę wprowadzili nas zdolni aktorzy naszej szkoły pod kierunkiem pana katechety – Kamila Nowackiego oraz pani Eweliny Iwachów. Zaprezentowali uroczy spektakl, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, śpiewane przez wszystkie klasy, które napełniły nas świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy klimat zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się również nauczyciele i zaproszeni goście – pani burmistrz Dorota Konieczna - Enözel i członkowie Rady Miejskiej.
Po występie głos zabrała pani dyrektor – Dorota Długosz, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia, pani burmistrz natomiast podziękowała uczniom za występ i na ręce pani dyrektor przekazała słodką niespodziankę dla młodych aktorów.

Wizyta Świętego Mikołaja


„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą, a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą” – naszej szkoły Święty Mikołaj także nie pominął, 5 grudnia rozdał kilogramy pysznych cukierków. Nawet kiedy jego kosz był już pusty, przybysz nie mógł się opędzić od swoich „fanów”. Czy był to prawdziwy święty, czy jedynie jego pomocnik w przebraniu? Tego nikt nie zgadł, ale podejrzenie padło na naszego przesympatycznego pana katechetę - Kamila Nowackiego.

Jabłko zamiast papierosa

 

To konkurs na plakat antynikotynowy zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż, Powiatową stację Sanitarno-epidemiologiczną w Dzierżoniowie oraz dyrekcję Zespołu Szkół nr 2 im. prof. T. Kotarbińskiego. Nasze utalentowane plastycznie uczennice klasy III: Nikola Ostrowska, Nikola Gołuch oraz Wiktoria Szeliga (do niej należy przedstawiona na zdjęciu praca) zostały w nim wyróżnione i tym samym zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Gratulujemy!

SAM 0321 SAM 0373

Bitwa Taneczna

 

W chłodny, listopadowy czwartek uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Eweliny Iwachów, rozgrzali atmosferę prezentując „taneczną bitwę”. Wszystkie występujące grupy wypadły znakomicie, nie zabrakło elementów humorystycznych. Jednak zwycięzca może być tylko jeden, więc laury przypadły klasie piątej.

Andrzejki


Listopad to także miesiąc „andrzejkowych” wróżb. Tym razem organizacja tego dnia zajęła się profesjonalna firma, która zadbała, by dzieci bawiły się doskonale i poznali jak najwięcej „andrzejkowych” tradycji.

Podziwiamy gwiazdy


Przenośne planetarium dotarło również do Pieszyc. W poniedziałek 17 listopada młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w pokazach zatytułowanych „Dzieci Pana Astronoma” oraz „Olbrzymy i karzełki”. Wiedza zdobyta na w planetarium usystematyzowana została na lekcjach dotyczących postaci Mikołaja Kopernika. Wyjazd tak licznej grupy z naszej szkoły był możliwy dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Nauczyciele-Dzieciom.

 

Bliżej kultury


Pieszycki Przegląd Teatrów to wydarzenie,  w którym z chęcią wzięliśmy udział. W czwartek 20 listopada klasy od 0-V pojechały do pieszyckiego Centrum Kultury na czeskie spektakle Teatru Trzy Po Trzy oraz Teatru Lalek Rolnićka. „Piernikowa chata” dla najmłodszych oraz „Jak Kaćenka Honzę obroniła” zachwyciły naszych uczniów, brawom nie było końca.

Szkoła w projekcie rządowym "Bezpieczna i przyjazna szkoła"

 

Bezpieczna szkola

 

W ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” Stowarzyszenie Nauczyciele-Dzieciom będące organem prowadzącym szkołę, pozyskało środki finansowe na realizację działań w zakresie zwiększenia skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkole. W ramach projektu uczniowie uczestniczyć Niepublicznej Szkoły Podstawowej będą w :

- zajęciach na basenie,

- zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowotnej,

- zajęciach biblioterapii

- zajęciach kinezjologii edukacyjnej

- zajęcia warsztatowe z problematyki emocji

Ponadto zarówno rodzice jak i uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach z dietetykiem.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Page 2 of 22