ban5

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - J. Korczak

 

 

Pod takim hasłem w NSP w Pieszycach obchodziliśmy Dzień Dziecka. Ten dzień był bardzo wyjątkowy, bo bez zajęć lekcyjnych. A program imprezy, który przygotowali nauczyciele, obejmował min. konkurencje sportowe, kredowy wymarzony mój świat, dyskotekę pod gołym niebem oraz piknikowanie. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek (lody) ufundowane przez Państwa Sylwię i Benedykta Opalskich, za co w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy!

 

Wizyta Minister Edukacji Narodowej w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Pieszycach 

 

Dnia 18.05.2015 w NSPzOP gościła Minister Edukacji Narodowej Pani Joanna Kluzik-Rostkowska. W spotkaniu z Panią Minister wzieli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz władze miasta Pieszyce. 

 

SAM 2141 2

Zaproszenie na Dzień Otwarty 

 

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi na Dzień Otwarty do Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi, który odbędzie się w środę, 13 maja 2015r. o godz. 16.00.


logo stowarzyszenia

 

Program spotkania:
1. Przedstawienie oferty edukacyjnej na rok 2015/2016
2. Lekcja pokazowa języka angielskiego
3. Zajęcia plastyczne i muzyczne
4. Zwiedzanie szkoły
Słodka niespodzianka dla każdego dziecka.

NGO-to jest to! z NSP

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi ponownie uczestniczy w Powiatowym Dniu Organizacji Pozarządowych. Zapraszamy również Państwa do udziału i odwiedzenia naszego stoiska. Więcej szczegółów odnośnie tego wydarzenia na stronie www.pow.dzierzoniow.pl.

 

plakatNGO

Drużyna na medal!

 

W dniu 30 kwietnia 2015r. w Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie odbył się Dziecięcy Turniej Orlika. Nasi chłopcy spisali się znakomicie. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce.

 

medalorlik1 medalorlik2

 

Rywalizacja była zacięta, a rozgrywanym meczom towarzyszyły ogromne emocje. Wielu wrażeń dostarczyły rzuty karne oraz szereg efektownych zagrań. Uczniowie walczyli do samego końca, aby móc stanąć na podium. Nie mamy wątpliwości, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych młodych piłkarzy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

 

TurniejOrlika TurniejOrlika2

 

Skład naszej reprezentacji:
Piotr Dynia, Michał Łysoń, Paweł Grzeszata, Wojciech Chutko, Sebastian Hamera, Dominik Jachowski, Jacek Nieśpiałowski, Karol Rydzewski, Bartłomiej Sośniak, Aleksander Zajączkowski, Witold Sawka.

Sukcesy naszych uczniów

 

krystian tulacz orzel literacki michal lyson zawody plywackie

Wycieczka do Jaskinii Niedźwiedziej

 

W dniu 29.04.2015 odbyła się wycieczka dla klas I-III do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Uczniowie mogli podziwiać takie zjawiska, jak:


Stalaktyty - różnorodne formy podobne do sopli zwisających ze stropu,
Makarony - początkowa forma stalaktytu w formie rurki,
Draperie i zasłony - powstałe z mleka kalcytowego formy stalaktytowe w kształcie płaskich, cienkich płatów,
Polewy - formy naciekowe w postaci grubych nawisów na ścianach i dnie,
Żebra i nacieki kaskadowe - różnorodne formy nakładających się i fantazyjnie uformowanych polew,
Pola ryżowe - formy naciekowe powstające na dnie jaskini, podobne do pól ryżowych widzianych z lotu ptaka,
Nacieki wełniste - nacieki kształtem podobne do wełny,
Misy martwicowe - duże nacieki na dnie jaskini w kształcie mis,
Stalagmity - formy powstałe na dnie jaskini naprzeciw stalaktytów (z wody kapiącej ze stalaktytu),
Stalagnaty (kolumny naciekowe) - powstają w wyniku połączenia się stalaktytu ze stalagmitem,
Pizolity - sferyczne formy naciekowe, jeśli są bardzo gładkie nazywa się je perłami jaskiniowymi,
Nacieki grzybkowe - formy agrawitacyne powstałe prostopadle do podłoża, z którego wyrastają. Powstają z kalcytu wytrącającego się z wody, która podsiąka kapilarnie przez drobne szczeliny podłoża lub z rozpryskujących się kropli. Są to przeważnie kuliste twory osadzone na wąskim trzonku. Rzadko przekraczają długość 20 mm.
Heliktyty - to krystaliczne, zazwyczaj nieregularne, krzaczaste wyrostki rosnące w dowolnych kierunkach, często na stalaktytach, polewach, ścianach i stropach.
Krystaliczne skupienia kalcytu – są to kryształy tworzące na ścianach jaskiń zgrupowania w kształcie szczotek, wielkość ich często przekracza 10 cm, bywają bezbarwne lub mają barwę miodową o różnym stopniu intensywności.

 

Dzień Ziemi 2015
 
 
23 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało
„Z energią zmieńmy źródła” i dotyczyło promowania odnawialnych źródeł energii. Uczniowie wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego zebrali się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w licznych konkursach i quizach nawiązujących do tematu przewodniego.
Po zmaganiach z pytaniami nastąpił pokaz mody ekologicznej, podczas którego każda z grup prezentowała stroje przygotowane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Stroje były wyjątkowe, dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością. Oryginalne kreacje wzbudziły ogromne zainteresowanie jury. Pierwsze miejsce za najciekawszy strój zdobyła klasa I, drugie klasa III, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie z klasy IIPani dyrektor Dorota Długosz pogratulowała zwycięzcom, rozdała dzieciom dyplomy oraz upominki. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła wspólna zabawa przy muzyce.
 

Page 2 of 25